top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ataşehir'de de kutlandı


İSTANBUL/ATAŞEHİR- İşgal altındaki yurt topraklarının ve başkentinin düşman çizmesi altından kurtarılması, yeni, bağımsız bir devlet kurulması amacıyla 23 Nisan 1920'te Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde Ankara'da Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin toplanmasının yıldönümleri Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmaktadır. Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen bu bayramın 104. yıldönümü bugün, bütün yurtta ve yurt dışındaki temsilciliklerimizde törenlerle kutlanıyor. Dün, Kaymakamlık, Milli Eğitim Müdürlüğü, Ataşehir Belediyesi ve Garnizon Komutanlığı makamlarının çocuklara simgesel olarak devredilmesinin ardından bugün saat 10.00'da Barbaros Mahallesi Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.


ATAŞEHİR’DE BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİR GÜNLÜĞÜNE ÇINAR BAŞKAN’A EMANET

 Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu temsilen bir günlüğüne Kayışdağı Arifpaşa İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Çınar Ali Akkılıç’a devretti. Okul Müdürü Aslı Pekin, Sınıf Öğretmeni Mehtap Şimşek ve sınıf arkadaşı Azra Geçgil de Ataşehir’in Çocuk Belediye Başkanı Çınar Ali Akkılıç’a eşlik ettiler.


Ataşehir’in bir günlüğüne Belediye Başkanı olan Çınar Ali Akkılıç; park ve oyun alanlarının artırılması, engellilere yönelik hizmetlerin çoğaltılması ve sokak hayvanlarına daha fazla destek olunması talimatlarını verdi.


 Bugün Atatürk Anıtı'na çelenkler sunuldu...23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, Ataşehir Cumhuriyet Meydanı’nda saat 10.00'da düzenlenen resmi törenle başladı.

  Törene; Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yıldırım, Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel, eşi Elif Duygu Adıgüzel, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Yücel Ertaş, Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Kaya Uluyılmaz, bazı Meclis üyeleri, okul müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum yöneticileri, gaziler, muhtarlar, Ataşehirli öğrenciler ile yurttaşlar katıldı.

 Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan resmi törende, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yıldırım, Ulu Önder Atatürk’ün anıtına çelenk sundu.Resmi törenin ardından Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel ile siyasi parti ve sivil toplum yöneticileri, dernek temsilcileri Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktılar.  23 Nisan resmi kutlaması, Mustafa Öncel İlkokulu'nda saat 11.00'ten itibaren gerçekleştirildi.

Öte yandan, Atatürk Anıtı'ndaki resmi törene katılan Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel, “Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelemize katkı sağlayan tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Bu özel günün coşkusunu hep birlikte yaşamak için tüm Ataşehirli komşularımızı Atapark’a davet ediyorum” dedi.

  Ataşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı hazırlanan program kapsamında görsel şovlar, sokak oyunları, maskot eşliğinde müzikli aktiviteler ve sürpriz eğlencelerle dolu bir şenlikle kutlayacak. Etkinlikler Atapark’ta saat 13.00’te başlayacak.16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page