top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Yayına başlayan SZC TV'de Yılmaz Özdil'in ilginç çağrısıTürkiye'nin yeni bir televizyonu var: Bugün yayın yaşamına başlayan Sözcü televizyonu. Sözcü gazetesinin köşe yazarlarından, deneyimli gazeteci Yılmaz Özdil'in genel yönetiminde bulunduğu Sözcü televizyonu hem programları, hem de haberleri ile fark yaratma savıyla, "kahraman olan insanların sözcülüğünü yapma" iddiasıyla yayın yaşamına başladı.

İlk günden bir yorumda bulunmak, karara varmak zor doğal olarak ; ama Yılmaz Özdil'in birkaç gün önce gazetede yazdığı gibi "dünya televizyonlarında ilk kez görülecek özgün formatlarla, Medya jargonunda Entertainment kanalı tabir edilen rengarenk atmosferlerde evrensel kriterlerle habercilik yapmaya" niyetli Sözcü televizyonu. "Türkiye'nin en tecrübeli Medya kadrosuyla, mesleğin baharındaki pırıl pırıl gençlerle harmanlanarak" yayına başladığı ve yayınını sürdüreceği iddiasında. Yılmaz Özdil'in deyimiyle "lafı atlı karınca gibi döndürüp döndürüp başladığı yere bırakan, klişe isimlere, klişe yorumculara, klişe bakış açılarına son verme niyetiyle yola çıkıyor" Sözcü televizyonu. Yine Özdil'in deyimiyle "artık izlemekten bile tiksindiğimiz iliştirilmiş gazeteciliğe, partilere angaje haberciliğe noktayı koyma" iddiasında. Özdil bu akşam Korcan Karar'ın sunduğu katıldığı sunduğu Ana Haber bültende gündemi yorumlayan bir konuşma yaptı. Özdil, tren kazasında 40 yurttaşını yitiren Yunanistan'ın Ulaştırma Bakanı'nı gündeme getirerek "bu Başbakanlık da yapmış insanı Türkiye'ye getirip bizimkilerin yanında staj görmesini sağlamak gerek. 40 kişinin ölümü üzerine istifa etme acemiliğini yapmaz o zaman, burada 40 bin kişinin ölümünden sorumlu kişilerin nasıl istifa etmediklerine yönelik staj yapması gerekir Yunan Bakanın" dedi.

Özdil, "kahraman gazeteciliğe karşı olduklarını, çünkü kahraman olmadıklarını, bu zor ülkenin gerçek kahramanlarının Türk halkının sözcüsü olmaya geldiklerini" ifade etti ve "kelimenin tam anlamıyla gecelerini gündüzlerine katarak bu mücadelenin hakkını verebilmek için yayına başladıklarını" dile getirdi.Yılmaz Özdil sözlerinin sonunda yorum bölümünde ilginç bir eyleme de imza attı: 45 binden fazla yurttaşımızın can verdiği deprem bölgesinden getirildiğini söylediği bir enkaz parçasını seyircilere göstererek bir çağrıda bulundu: "deprem bölgesinden böyle bir enkaz parçasını mutlaka edinin, evinizin bir köşesinde saklayın, çocuklarınızın görebileceği bir yerde olsun, hiç değilse bir gün kaçmaya çalışan sorumluların, müteahhitlerin kafasına atılmaya yarar."


BRT Yayın Grubu olarak yeni bir televizyon kanalının yayına geçmesinden duyduğumuz mutluluğu belirtiyor ve yaşamımıza hoş geldiniz diyoruz.

Haber ve televizyondan görseller: BRT Yayın Grubu Genel Yönetmeni Alâettin Bahçekapılı


377 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page