top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Yazar Ahmet Tulgar vefat ettiGazeteci ve yazar Ahmet Tulgar, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu 63 yaşında yaşamını yitirdi.

Gazeteci ve yazar Ahmet Tulgar geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi


Gazeteci, yazar ve edebiyatçı Ahmet Tulgar 63 yaşındayken evinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.


Ahmet Tulgar ile ilgili acı haberi duyuran İletişim Yayınları, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Dostumuz, yazarımız Ahmet Tulgar’ı kaybettik, çok üzgünüz…” ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADAKİ SON PAYLAŞIMI HALİT KIVANÇ OLDU Ahmet Tulgar'ın sosyal medya sitesi Twitter'da yaptığı son paylaşım ise dün yaşamını yitiren Halit Kıvanç ile ilgiliydi. Tulgar, Halit Kıvanç'ın yaşamını yitirmesinin ardından daha önce Kıvanç hakkında yazdığı yazıyı "Unutulmaz... Halit Kıvanç..." notuyla paylaşmıştı. GAZETE DUVAR'DAN PAYLAŞIM Son olarak Duvar Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmakta olan Tulgar için Duvar Gazetesi de paylaşımda bulundu. Yapılan paylaşımda "Yazarımız Ahmet Tulgar'ı kaybettik" mesajıyla Tulgar'ın gülümseyen bir fotoğrafı yer aldı. AHMET TULGAR KİMDİR? Ahmet Tulgar 26 Nisan 1959 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Sankt Georg Avusturya Lisesi'ni bitirdikten sonra Viyana Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi, Boğaziçi Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı okudu. 1984-87 yılları arasında yayın yoluyla komünizm propagandası yapmak suçundan cezaevinde yattı. 1987'de Sabah Dergi Grubu'nda başladığı gazeteciliğe Güneş, Nokta, Milliyet, Akşam, Vatan, Birgün, Cumhuriyet, Show TV, Hayat TV gibi medya organlarında muhabir, yazar, yönetici ve programcı olarak devam etti. Birgün, Evrensel, Radikal, Birikim, Tiroj gibi mecralarda yazdı. İlk romanı Volkan'ın Romanı, Arnavutça'ya çevrilmiş ve Aralık 2013'te Makedonya'da yayımlandı. AHMET TULGAR’IN ESERLERİ Arzunun Serbest Dolaşımı, 2021 Bakışın Ritmi, 2020 Bakmadığınız Bir Yer Kalmıştı, 2018 Trajik Nüans, 2016 Duygusal Anatomi, 2015 Henüz Zaman Var, 2013 Çocuklar ve Canavarları, 2012 Diller, Çehreler, Barış, 2010 Birbirimize, 2009 Ben Onlardan Biriyim, 2007 Volkan'ın Romanı, 2006 Ne Olmuş Yani? Korsan Yazılar, 2005 Tam Yakalandığımız Yerden, 2004 Mahallede Herkes Kahramandır, 2004 Şehrin Surlarındalar, 1992 Evsiz Ülke Hikâyeleri, 1989

26 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page