top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

'Yeşil Yol Projesi' hızla ilerliyorDOKAP “Yeşil Yol Projesi” kapsamında gerçekleştirdiğimiz yol onarım, toprak işleri ve beton kaplama işi, duvar çalışmaları tamamlanıyor.

Hayati Akbaş

ARTVİN-DOKAP “Yeşil Yol Projesi” kapsamında gerçekleştirilen yol onarım, toprak işleri ve beton kaplama işi, duvar çalışmaları tamamlanıyor.

Artvin İl Özel İdaresi ve DOKAP iş birliğince çalışmaları yürütülen “Yeşil Yol” Artvin etabı ihale kapsamında;

- Arhavi Arılı Sırt Yayla-Salikvan Yolunun 2,8 kilometrelik kısmında yol genişleme, taş duvar, stabilize kaplama ve 4km beton yol yapılması planlanmıştır. Yapımı devam eden çalışmalar kapsamında bugüne kadar 1800m3 taş duvar ve 1,4 km yol genişleme yapılarak işin %20’si tamamlandı.

- Şavşat Meydancık-Mısırlı Yolunun 1,2km‘lik kısmında yol genişleme, taş duvar, stabilize kaplama yapılması planlanmıştır. Yapımı devam eden çalışmalar kapsamında bugüne kadar 1100m3 taş duvar ve 0,8 km yol genişleme yapılarak işin %40’ı tamamlandı.

- Yusufeli Altıparmak, Yaylalar Olgunlar Yolunun 3 km‘lik kısmında beton yol ve 1 noktada yol altı duvar planlanmıştır. Yapımı devam eden çalışmalar kapsamında bugüne kadar 760 m3 taş duvar ve 1,5 kilometre beton yol yapılarak işin %50’si tamamlandı.


6 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page