top of page
  • HaberciGazete

Yozgatlı soğan üreticileri de isyandaYOZGATLI SOĞAN ÜRETİCİSİ İSYANDA: “BİZ BATTIK, BİZE ÇARE YOK MU?”

CHP MİLLETVEKİLLERİ YOZGAT'TA SOĞAN ÜRETİCİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ: "ALTIN DEĞERİNDEKİ SOĞANIMIZ ALICI BULAMIYOR"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ve Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 4 Kasım’da Yozgat’a gerçekleştireceği ziyaret öncesinde Yozgat’ın ilçelerini ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinlediler.

CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar ile birlikte Yozgat’ın Aydıncık ilçesinde Ziraat Odasını ziyaret ederek üreticilerin sorunlarını dinleyen CHP’li milletvekilleri, Kümbet Ovası’ndaki soğan üreticileri ile görüştüler.

“AK Parti’ye Kaç Defa Oy Verdim. Gelsinler Halimizi Görsünler”

AK Parti’ye defalarca oy verdiğini söyleyen Yozgatlı soğan üreticisi, “Yozgat Aydıncık’ta Kümbet Ovasında soğan yetiştiricisiyim. Soğanın bana maliyeti 80 kuruş olup, şimdi soğanı hiç alan olmadığından tarlada bıraktım. Devlet bunu görsün. AK Parti’ye de kaç defa oy verdim. Gelip bunu iktidarın sayın milletvekillerinin görmesini istiyorum. Bu halimizi gelsinler de görsünler. Satılmıyor bu soğanlar, bunları ne yapacağız? Biz battık bize bir çare yok mu?” diyerek feryat etti.

CHP’li Kaya: “Altın Değerindeki Soğanımız Tarlada Çürümeyi Bekliyor”

Üreticilerin sorunlarıyla ilgili açıklama yapan CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, “Dağ taş soğan dolu 4220 dekar alanda soğan ekimi yapılmış. Üretici soğanı kesmiş, çuvallamış maalesef tarlada bekletiyor. Niye? Alıcı yok. Üretici 80 kuruşa mal ettiği soğanı 40 kuruşa satamıyor, 20 kuruş veren yok. Altın değerindeki soğanımız tarlada çürümeye terk edilmiş. Üretici çaresizlik içinde ülkeyi yönetenlerin bu sorunu görmesini ve çözüm üretmesini bekliyor.” dedi.

30 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page