top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Zafer Bayramı mesajları...

Güncelleme tarihi: 30 Ağu 2023BAYRAKTUTAN ZAFER BAYRAMI MESAJI YAYINLADI.

CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan 30 Ağustos Zafer Bayramı Dolayısı ile bir mesaj yayımladı...


Hayati Akbaş

ARTVİN-CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan 30 Ağustos Zafer Bayramı Dolayısı ile bir mesaj yayımladı...

CHP’li Bayraktutan mesajında “Türk tarihinin dönüm noktası olan ve dünyanın gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri 30 Ağustos Zaferi’mizin 101. yılını kutlamanın gururu içerisindeyiz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde, 26 Ağustos 1922'de başlayan Büyük Taarruz, bundan tam 101 yıl önce bugün, 30 Ağustos 1922’de eşsiz bir zaferle taçlanmıştır. Türk Ulusu eşine az rastlanır bu zaferle Anadolu topraklarının Türk vatanı olduğunu düşmana ispatlamış, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, egemen güçlerin prangalarından kurtularak tam bağımsızlığa kavuşmuştur.

Özgürlüğün, Laik Cumhuriyetin, demokrasi ve sosyal hukuk devletinin müjdecisi olan 30 Ağustos; Türk Milleti’nin, ordusu ile birlikte Başkomutan Atatürk’ün Önderliğinde yazdığı kahramanlık destanıdır. İşgalci güçler karşısında verdiğimiz destansı mücadele, milletimizin en zor şartlar karşısında bile vatanını, bayrağını ve hürriyetini canı pahasına koruyacağını bütün dünyaya göstermiştir. Ülkemizi parçalamak isteyenler milletimizin azimli ve inançlı direnişi karşısında çaresiz kalmışlardır.

Ulusal birliğimize, beraberliğimize ve ülke bütünlüğümüze tarihinin her döneminde büyük önem veren ulusumuz, bu kararlılığını bundan böyle de büyük bir inançla sürdürecektir. Şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış vatan topraklarının değerini çok iyi bilen ulusumuz, azınlık dayatmalarına ve bölücü girişimlerine karşı gösterdiği direnci dün olduğu gibi bugün de, yarın da gösterecek, ülkemizi daha da ileriye taşıyarak çağdaş uygarlık düzeyini aşma hedefine emin adımlarla ilerleyecektir. Ve yine Türkiye Cumhuriyeti'nin temel ilkelerine sahip çıkacak, Cumhuriyet'imizin kuruluş felsefesini ve ulusal değerlerimizi bizden sonraki kuşaklara aktaracaktır.

Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek yakıldığı büyük zaferin 101. yılında, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı onurla, gururla, mutlulukla kutluyor; başta bu kutlu zaferi bize armağan eden ve büyük dehasıyla ülkemizin geleceğine ışık tutan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı ve şehitlerimizi özlemle ve rahmetle anıyorum.” İfadelerine yer verdi.

CHP’Lİ TANAL’IN 30 AĞUSTOS MESAJI: ONLARLA ORTAK BİR HEDEFİMİZ OLAMAZ!CHP Şanlıurfa Milletvekili Av. Mahmut Tanal, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü dolayısıyla paylaştığı mesajda, “Konut alana vatandaşlık bedava!’ şeklinde reklam yaparcasına, gayrimenkul satışı karşılığı yabancılara Türk vatandaşlığı verildiği yönünde açıklama yapan yetkili şahıslarla ortak bir hedefimiz olmaz, olamaz da!” ifadelerini kullandı. BÜYÜK ZAFER’İ GURURLA KUTLUYORUZ


CHP’li vekil Mahmut Tanal’ın Büyük Zafer mesajı şöyle: “30 Ağustos, tüm dünyaya mal olmuş 101 yıllık bağımsızlık destanımızdır.

30 Ağustos, Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin zaferle sonuçlandığı şanlı tarihtir.

Türk Ordusunun, emperyalist güçlere ve maşalarına son ve kesin darbeyi indirdiği Büyük Zafer’in 101. yıl dönümünü, dünyanın dört bir yanındaki yurttaşlarımız ve kardeşlerimizle birlikte büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz.

Tarihten silinmek istenen Türk Milleti, hiçbir gücün boyunduruğu altına girmeyeceğini, bağımsızlığından ve özgürlüğünden taviz vermeyeceğini herkese göstermiştir.

Aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu toprakları, canı pahasına koruma iradesine her zaman sahip bir milletiz.

Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılmak, ülkemizi, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışacağız. “KONUT ALANA VATANDAŞLIK BEDAVA REKLAMI YAPANLARLA…

Bizler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bıraktığı mirasa sahip çıkarken, milli değerlerden uzaklaşan yetki sahipleri ise bu cennet vatanı kaçak göçmen ve sığınmacı deposu haline getirmektedir.

“Konut alana vatandaşlık bedava!” şeklinde reklam yaparcasına, gayrimenkul satışı karşılığı yabancılara Türk vatandaşlığı verildiği yönünde açıklama yapan yetkili şahıslarla ortak bir hedefimiz olmaz, olamaz da!

Ülkemizi; yanlış ekonomik politikalarla halkı yoksullaştıran, sınırlarımızı kevgire çeviren, uluslararası saygınlığımıza gölge düşüren, Atatürk’ün emanetini korumayan saray iktidarının insafına terk etmeyeceğiz!

30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi minnetle, rahmetle anıyorum.”

CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ NESLİHAN HANCIOĞLU’NUN

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
“Bugün, milletimizin yazgısını ve tarihin akışını değiştiren o büyük zaferin 101. yıl dönümünü kutlamanın tarifsiz onurunu ve coşkusunu yaşıyoruz.

Vatan topraklarını, düşman ordularının işgalinden kurtaran o destansı direnişin baş komutanı, ulusumuzun büyük önderi Mustafa Kemal Atatürk bu kutlu zaferin ardından Meclis kürsüsünden şöyle seslenmiştir:

“Düşman elleriyle viran olmuş ve milletimiz tarafından her köşesini kurtarmak için seve seve can verilmiş ve çocuklarımızın kanıyla sulanmış olan yurdumuzun ufkunda, artık barışın tatlı güneşi gecikmeyecektir.”

Yani büyük önderimizin de altını çizdiği gibi; kazanılan bu savaş, askeri bir zafer olmanın çok daha ötesinde bir anlam taşımaktadır.

Bu zafer, bir ulusun yarınlarını aydınlatan güneşin doğuşu ve egemenliğin, kayıtsız şartsız millete ait olacağının habercisi olmuştur.

Yarınları aydınlatan o güneş de Cumhuriyet’imiz olmuştur.

Bu güneş daima var olacak!

Milletimizin gücüyle var olacak…

Hepimizin ortak iradesiyle birlikte var olacak!

Bu kararlılıkla; ulusumuzun Zafer Bayramı’nı kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milletimizin özgürlük ve bağımsızlık fikrinin ölmez bir abidesi olarak tarihteki yerini alan böyle müstesna bir zaferin bütün mimarlarını, şehit ve gazilerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyorum.”
Başkan Özyiğit, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı
Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yıl dönümünü yayınladığı mesajla kutladı.

Başkan Abdullah Özyiğit, mesajında şu ifadeleri kullandı: “30 Ağustos Zafer Bayramı, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin simgesi, millet olarak gücümüzün ve birlikteliğimizin en önemli göstergesidir.

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kazanılan bu zafer, milletimizin azim ve kararlılığının en güçlü kanıtıdır. Türk milleti, yokluklara, zorluklara ve düşmanın üstünlüğüne rağmen gösterdiği vatanseverlik ve cesaret ile 101 yıl önce büyük bir zafer kazanarak tarihin akışını değiştirmiştir.

Bugün, ülkemizin dört bir yanında kutlanan bu büyük zafer, birlik ve beraberliğimizin ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha gösteriyor. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını inşa ederken, bu cennet vatanda özgürce yaşamanın, bağımsızlığımızı korumanın ve birlikte yaşamanın ne kadar büyük bir değer olduğunu da asla unutmayacağız.

Genç nesillerimize bu büyük zaferin anlamını ve önemini aktararak, onları ülkesine, milletine ve değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetiştireceğiz. Demokrasiye, ileri teknolojiye ve bilime dayalı bir Türkiye idealine ulaşmak için birlikte çalışmaktan asla geri durmayacağız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşları başta olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun.”
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı


26 Ağustos günü Büyük Taarruz ile atılan ilk adım, bundan tam 101 yıl önce, tarihin gördüğü en büyük zaferlerden biri ile taçlanmış; Türkiye Cumhuriyeti devleti, egemen güçlerin prangalarından kurtularak tam bağımsızlığa kavuşmuştur.


“Ya istiklal ya ölüm!” diyerek yola düşen, tüm imkânsızlıklara rağmen bağımsız bir Cumhuriyet kuran Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının ilk işi, egemenliği kayıtsız şartsız millete devretmek olmuştur.

Bugün bizlere düşen de 101 yıl önce kurulan Cumhuriyeti, demokrasi ile taçlandırarak ülkemizi kalkındırmanın yanı sıra, mazlum halklara da umut ışığı olmaktır.


Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, millet dayanışması ve Kuvayı Milliye ruhuyla topyekûn verilen bu özgürlük mücadelesi destansı bir zaferle sonuçlandı ve bu büyük zaferle karanlıklar aydınlığa kavuştu. Bu aydınlığı ilelebet sürdürmek ve 30 Ağustos zaferini yaşatmak için de Mustafa Kemal Atatürk, kurduğu cumhuriyeti gençlere emanet etti. Gençlerimiz, sonsuza dek devam edecek bu sorumluluğun bilinciyle hareket etmelidir.


Gazi Mustafa Kemal Atatürk, mücadele rotasını "Zafer ‘Zafer benimdir…’ diyebilenindir. Başarı ise ‘Başaracağım’ diye başlayarak sonunda ‘Başardım’ diyebilenindir." sözüyle çizmişti.


Özgürlük ve bağımsızlığı karakteri sayan, millet egemenliğine gönülden bağlı Büyük Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum. Tüm şehitlerimize rahmet diliyor, demokrasi ve özgürlük kahramanlarına şükranlarımı sunuyorum.

Bayramımız kutlu olsun.
ADD ARHAVİ ŞUBESİ BÜYÜK ZAFER’İN 101.YILI MESAJI YAYINLADI

“AH MUSTAFA KEMAL, MUSTAFA KEMAL…”Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şube Başkanı Emine Hekimoğlu Büyük Zaferin 101 yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Hayati Akbaş

ARHAVİ- Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şube Başkanı Emine Hekimoğlu Büyük Zaferin 101 yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Emine Hekimoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ben, ömrümde hiçbir edebiyat eserinde, ordulara ilk hedeflerinin Akdeniz olduğunu bildiren günlük emri okurken duyduğum zevki duymadım. “Ne olmuştuk, biliyor musunuz? Kurtulmuştuk. Ah Mustafa Kemal, Mustafa Kemal, sana ölünceye kadar o günün sevincini ödeyebilmekten başka bir şey düşünmeyeceğim…” -Falih Rıfkı Atay / Çankaya

Türk Ulus’unun Anafartalar Kahramanı Sarı Paşa önderliğinde, her evinde ne varsa üçte ikisini vererek donattığı 204.000 mevcutlu BMM Orduları 1683 2. Viyana bozgunundan 239 yıl sonraki ilk taarruz savaşını 26 Ağustos 1922 sabahı başlattı.

İngiliz Genel Kurmayının “Türkler bu tahkimatı 6 ayda aşabilirlerse 6 günde aşmış gibi sevinebilirler” dediği Yunan mevzileri 6 saatte darmadağın edildi, 30 Ağustos’ta Zafer kesinleşti, Başkomutan’ın “Ordular; ilk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri!” emrini alan Mehmetçik 9 Eylül 1922’de İzmir’e girdi, işgalcileri ve işbirlikçilerini denize döktü.

Ulus ve Ordu yokluklarla, yoksunluklarla, ihanetler ve isyanlarla boğuşa boğuşa “Ya İstiklâl Ya Ölüm” dediği bir kader savaşına girişmişken meclisteki bazı milletvekilleri ile yancılarının “Vatanı kurtarsak bile Mustafa Kemal'den kurtulamayız” kaygısıyla işgalci emperyalistlerin peşine takıldıkları, akla gelmedik tuzaklar kurmaya, Mustafa Kemal Paşa’yı Başkomutanlıktan uzaklaştırmaya, meclis dışı bırakmaya, hatta yok etmeye çalıştıkları görülmüştür. İşgalcilerin tezgâhları, güdümlerindeki Saray ve hükümetinin entrikaları, kışkırttıkları isyanlar, Kuvayı İnzibatiye dedikleri düzmece ordular da cabası… Nazım’ın “Ateşi ve ihaneti gördük ”dediği günlerdir. Bu emperyalist işbirlikçisi hainlerin soyları kurumuş da değildir. Gün gelmiş ardılları “Keşke Yunan kazansaydı” diyebilmiş, kimilerince el üstünde tutulabilmişlerdir. Yani İsmet (İnönü) Paşa boşuna “Hiçbir ülke yoktur ki, kendi içinden bizim kadar hain yetiştirebilsin.” dememiştir.

Türk Ulusal Bağımsızlık Savaşı, bir Ulusun gerçek bir dahi liderliğinde kadını ve erkeğiyle, çocuğu ve yaşlısıyla topyekûn mücadelesinin destanlaşmış öyküsüdür. Bu Destan; Dumlupınar şehitliğinde yatan 1914 doğumlu 8 yaşındaki Ömer oğlu Hüsnü’nün, 11 yaşındaki Abdullah’ın, Gördesli Makbule’nin, Nezahet Onbaşı’nın, Ilgaz dağlarında bebesiyle donarak şehit düşen Şerife Bacı’nın ve daha on binlerce vatan evladının temiz kanları ile yazılmıştır. Günümüzde Atatürk’e, İsmet Paşa’ya hakaret eden, Milli Mücadele’yi ve Büyük Zafer’i unutturmaya çatışan, Mondros teslimiyetini, Sevr zilletini görmezden gelip Lozan’a “Hezimet” diyen aymazların, en azından bu Destan’ı kanlarıyla yazan kahramanlarımıza, aziz şehitlerimize verecekleri bir hesap vardır mutlaka. Bu gibiler cahil cesaretleriyle hadlerini aşmamalı, milletimizin sinir uçları ile oynamamalıdırlar.

Bulunduğumuz coğrafyada Üniter Ulus Devlet ve Laik Cumhuriyet güvencesinden yoksun ulusların nasıl emperyalizme yem oldukları Irak’tan Suriye ve Libya’ya kadar birçok örnekle ortadadır. Ders alınmalıdır.

Falih Rıfkı Atay’ın dediği gibi; “Nemiz varsa; bağımsız bir devlet kurmuşsak, hür vatandaş olmuşsak, şerefli insanlar gibi dolaşıyorsak, yurdumuzu Batı'nın, vicdanımızı Doğu'nun pençesinden kurtarmışsak, şu denizlere bizim diye bakıyor, bu topraklarda ana bağrının sıcağını duyuyorsak, belki nefes alıyorsak; hepsini, her şeyi 30 Ağustos Zaferi'ne borçluyuz.”

Tarih bilimdir ve asla nankör değildir. Ulusumuzun hemen tamamı elbette her şeyi Büyük Zafer’e borçlu olduğunun bilincindedir ve başta Atatürk, Kuvayı Milliye kahramanlarımızı da, aziz şehit ve gazilerimizi de, Cumhuriyetimiz ’in kurucularını ve Kemalist Devrim kadrolarını da minnetle, şükranla yad etmektedir.

Atatürkçü Düşünce Derneği, Cumhuriyetimiz ‘in 100. Yılında Kemalizm’in namus sesini bir sis çanı gibi yurdumuz semalarına asarak Yeniden Atatürk Cumhuriyet’ine ulaşma azim ve kararındadır.

Büyük Taarruz ’un ve 30 Ağustos Zaferimiz ’in 101. Şeref Yılı kutlu olsun.

Yaşasın Tam Bağımsız ve Gerçekten Demokratik Türkiye! Saygılarımızla”.İYİ PARTİ ATAŞEHİR İLÇE BAŞKANI BORA YORÜKOĞLU'NUN MESAJI30 Ağustos 1922, yalnızca Ulusal Kurtuluş Savaşımızın zaferle sonuçlandığının tescil edildiği bir gün olmamış, aynı zamanda Cumhuriyetin kuruluşunun ilk adımı olarak şanlı tarihimize geçmiştir.


Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 30 Ağustos`ta ilan ettikleri zaferi selamlıyor, bize armağan ettikleri Cumhuriyeti ileriye taşıma kararlığımızı bir kez daha ve her zamankinden daha güçlü dile getiriyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü münasebetiyle başta büyük komutan Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, halkımızın bayramını en içten duygularımla kutluyorum.91 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page