top of page
< Back

2. Çağdaş Kalemler Öykü Ödülü'nü kazananların adları da açıklandı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Trabzon Şubesi tarafından düzenlenen 2. Çağdaş Kalemler Öykü Ödülü yarışması sonuçları açıklandı. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Trabzon Şubesi'nin Mediha – Mehmet Ali Ergülü anısına düzenlediği 2. Çağdaş Kalemler Öykü Ödülü yarışması sonuçları açıklandı.
Yapılan açıklamada, " Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Trabzon Şubesi tarafından bu yıl ikincisi (Mediha – Mehmet Ali ERGÜLÜ) anısına düzenlenen Çağdaş Kalemler Öykü Ödülü sonuçları belli oldu.
Çağdaş Kalemler Öykü Ödülü yarışmasına 172 yapıtın başvurduğu bu süreçte katılımcılarımıza Ön Seçici Kurulumuza ve Seçici Kurulumuza sonsuz teşekkür ederiz." denildi.
Sunay AKIN, Menekşe TOPRAK, Çiğdem SEZER, Alâettin BAHÇEKAPILI, Yiğit YAVUZ ve Namık SOMEL’ den oluşan Çağdaş Kalemler Öykü Ödülü Seçici Kurulu tarafından, “İçerik, anlatım, dil ve özgünlük” çerçevesinde yapılan değerlendirme sonucunda;
Birinciliğe “SIR” isimli öyküsü ile Ahmet FENAR;
İkinciliğe “MÜCRİM” isimli öyküsüyle Arzu ANLAR SARAÇ;
Üçüncülüğe “KÜF” isimli öyküsü ile Ferhad GÜLSÜN;
Gelişime Açık Öykü (Mansiyon) ödülüne ise “ ON NUMARA” isimli öyküsü ile Anıl ÇETİNEL ÖRSELLİ' nin değer görüldüğü açıklandı.
ÇYDD Trabzon Şubesi'nin bu yıl 2.sini düzenlediği Çağdaş Kalemler Öykü Ödülü'nü kazananlara Trabzon Sanatevi'nde 30 Ekim 2022 Pazar günü saat 17:00’de düzenlenecek törenle ödüllerinin sunulacağı da belirtildi.

2. Çağdaş Kalemler Öykü Ödülü'nü kazananların adları da açıklandı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Trabzon Şubesi tarafından düzenlenen 2. Çağdaş Kalemler Öykü Ödülü yarışması sonuçları açıklandı. Çağdaş...

bottom of page