top of page
< Back

Cavidan Demirağ: Önce kadın cinayetleri önleyin, nafakayı değil!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 27 ve 29. dönem Parti Meclis Üyesi, İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın, süresiz nafaka uygulamasını eleştirmesine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, süresiz nafaka uygulamasını eleştirdi. Göktaş, “Süresiz nafaka bence adil bir durum değil. Mağdur olan erkeklerimiz varsa onun da yanındayız” diye konuştu. İlişkin değerlendirmede bulunan Cavidan Demirağ Bakan Göktaş'ın bazı bilgileri eksik bildiğini ifade ederek: Bir kadin bakan düşünün ki kadının aleyhinde. Kadının elinden bütün haklarını almak için çalışan, kadını hor gören ve erkeğe mahkum etmek için elinden geleni yapan, süresiz nafaka iyi bir şey değildir, mahkemede hakim ne kadar nafakaya uygun görürse ve nafakanın süresine uygun görürse kadın o nafakayı alır diyen bir anlayisla karsi karsiyayiz.
Öte yandan Türkiye'de bu kadar çok kronikleşmiş olay varken her gün bir kadın cinayete kurban gidiyorken, her gün yüzlerce kadın psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kalırken bunları önlemesi gereken Bakan Göktaş nafakayı önlemeye çalışıyor. Bu zihniyet kabul edilemez . Bu zihniyet acilen değişmesi gereken, kadını hor gören bir zihniyettir. Bizler bu tür zihniyetle kadını koruyamayız. Bizler bu zihniyetle hakkımızı, hukukumuzu savunmalıyız. Bu ve bunun gibi zihniyete sahip olan kişilerin bir an önce değişmesi gerek. Yoksa daha milyonlarca kadının canı yanar ve Türkiye kadın cinayetleriyle anılmaya devam eder" dedi.

Cavidan Demirağ: Önce kadın cinayetleri önleyin, nafakayı değil!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 27 ve 29. dönem Parti Meclis Üyesi, İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı...

bottom of page