top of page
< Back

Genel Başkan Yalçın: 20 yıldır ekonomiyi yönetemiyorlar

Anadolu Birliği Partisi (ABP) Genel Başkanı Bedri Yalçın ülke ekonomisine ilişkin değerlendirmede bulundu. TL'nin döviz kurları karşısından günden güne değer kaybettiğini belirten Başkan Yalçın: "Aynı vaatleri veriyorlar. 20 yıldır ekonomiyi yönetemiyorlar." dedi.

Başkan Yalçın ülke ekonomisine ilişkin verdiği örnekle TL'nin günden güne değer kaybettiğini gösterdi.Türkiye'nin en yüksek banknotuyla hiçbir şey alınmadığını ifade eden Yalçın: "AKP iktidarı 20 yıldır ekonomik bir savaş veriyor. Her seçimde de vaadi ekonomiyi düzelteceğiz. Görüyoruz ki hiçbir zaman ekonomi düzelmiyor. Tam tersi gün geçtikçe daha da kötüye gidiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin en yüksek banknotuyla biz hiçbir şey alamaz haldeyiz. 200 TL 2009 yılında 133 Dolar ederken 2023 yılında 200 TL 7 Dolar ediyor. Aradaki uçurum artık çok büyük ve çok net. Artık iktidar taşın altına elini koymalıdır. Yoksa halkın kolu kesilecek" dedi.

Genel Başkan Yalçın: 20 yıldır ekonomiyi yönetemiyorlar

Anadolu Birliği Partisi (ABP) Genel Başkanı Bedri Yalçın ülke ekonomisine ilişkin değerlendirmede bulundu. TL'nin döviz kurları...

bottom of page